O prepotených tričkách

Autor: Zuzana Kulíšková | 2.9.2011 o 21:52 | (upravené 5.9.2011 o 22:05) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  188x

Teória o výbere vhodného partnera z genetického hľadiska hovorí, že si náprotivok podvedome vyberáme podľa akéhosi vyžarovania, ktoré nám oznamuje, že práve dotyčný jedinec by bol vhodný na vylepšenie genofondu. Rozum je tým pádom mimo hru a nastupujú najnižšie pudové záležitosti.

Na ilustráciu: Vedci niekde v zahraničí robili pokus s niekoľkými ženami, ktorým dali k privoňaniu prepotené tričká rôznych mužov. Ženy sa mali vyjadriť, ktoré tričko im najviac „ voňalo“. A ajhľa! Ženy si vyberali práve tričká tých mužov, ktorých gény imunitného systému sa najviac odlišovali od ich vlastných. Vznikol by teda vhodný genetický „mišung“.

Túto teóriu som ale s opovrhnutím zavrhla ako síce možnú niekedy v staroveku, rozhodne však nie v dnešnej modernej dobe. Bola som presvedčená, že svojmu vyvolenému okrem presne mierených otázok ohľadom prospechu v škole, počtu bitiek utŕžených i rozdaných, vzťahu k matke a k zvieratám,  predostriem aj detailne zostavený dotazník s otázkami týkajúcimi sa zdravotného stavu onoho jedinca i jeho širšieho príbuzenstva.

Plány s dotazníkovou metódou upadli do zabudnutia, keď som začala chodiť s budúcim manželom. S rozumom sme si dali na istý čas zbohom a nasledoval krásny čas ľahkosti a zaľúbenosti.

Tej teórii o výbere vhodného partnera už bezvýhradne verím. Ako inak by sa dalo vysvetliť, že ja-hĺbavá inrovertka, ktorá príliš veľa premýšľa a o to menej koná, často precitlivená a neistá, unášaná vlnou emócií, som si zobrala muža, ktorý je stoicky pokojný, spoločenský, sebavedomý, má radšej akciu, ako dlhé filozofovanie, emócie, ani pocity ním príliš nehýbu a kontroluje sa skoro vždy perfektne?

Potvrdením správneho výberu sú aj naše 3 ratolesti, narodené v priebehu 4 rokov manželstva.

Mimochodom, keď som bola tehotná a nosila som mužove 3-dňové XXL tričko, pretože do ničoho iného som sa nezmestila,nijak zvlášť mi to nevadilo.

Keď niekde stretnete môjho muža, nespomínajte mu radšej tento článok. On by Vám totiž určite povedal, že svadba s ním bol najrozumnejší čin v mojom živote.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Muž žijúci so ženským srdcom. Najťažšia bola rekonvalescencia

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?